امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از : http://blogs.jpmsonline.com )

1 - حتماً حداقل صبح ها که موتور خاموش ، بدون بخار های آب و بنزین و کاملاً سرد است وضعیت آب و روغن موتور را بررسی کنید. ( این کار علاوه بر کمک به بهبود نگهداری خودرو - حداقل در صورت روشن شدن ناگهانی چراغ های هشداری روی صفحه کیلومتر در طول رانندگی خیال شما را در مورد آخرین وضعیت آب و روغن موتور راحت می کند و با این کار نه تنها یک قدم به بررسی خودرو نزدیک تر هستید بلکه در چند دقیقه صرفه جویی کرده اید )

2 - شیشه ها و آینه ها را حتماً قبل از حرکت و یا حداقل هر روز صبح کاملاً تمیز کنید. ( کثیف بودن شیشه ها حداقل می تواند به شدت اعتماد ذهن شما به راه و البته سرعت شما را کم کند. )

3 - وقتی که دیگران را متخلف می بینید و یا احساس کردید !!! که دیگران تلاش کرده اند با سرعتشان ، بوق زدن های متمادی یا بی احترامی به شما ؛ حقی را از شما سلب ، محروم یا ضایع کنند ، هرگز در پی گرفتن حقتان در هنگام رانندگی ، پشت ترافیک یا چراغ قرمز و ... نباشید !!! ( توجه داشته باشید که شما فقط راننده هستید و پلیس افراد دیگری هستند - با بحث کردن ها ، در پاسخ بوق زدن ها ، لج کردن و راه ندادن به راننده ی مذکور ، شما با آن فرد هیچ فرقی نخواهید داشت و علاوه بر دامن زدن به ترافیک حداقل چندین دقیقه را هم اینجا از دست خواهید داد. علاوه بر این شما به هیچ عنوان از حال روحی او خبر ندارید !!! و ممکن است طرف مقابل شما درگیر مستی یا مواد مخدر باشد !!! اگر خیلی ، خیلی ، خیلی ناراحت شدید هر خودرویی پلاک دارد و هر شهری پلیسی !!! )

4 - گاهی اوقات ممکن است شما هم به هر دلیلی مرتکب تخلفهایی شوید و دیگران ( به استثنای پلیس ) نیز از این موضوع ناراحت یا شاکی شده باشند ، حتی ممکن است شما را تعقیب کنند ! تا به قول خودشان اقدام به نصیحت یا راهنمایی شما کنند که در این صورت ؛ در صورت نزدیکی به خودروتان ، با خونسردی کامل تخلف خود را بپذیرید ! آرام باشید ، شیشه ها را بالا بیاوردید ، درها را قفل کنید و با احتیاط به راهتان ادامه دهید یا حداقل با رعایت کامل قوانین به محلی کمی دور تر ، حرکت کنید و این صحنه را ترک کنید ( حتی جواب سلام او را هم ندهید و متوجه باشید که نه او پلیس است و نه شما ! علاوه بر این شما به هیچ عنوان از حال روحی او خبر ندارید !!! و ممکن است طرف مقابل شما درگیر مستی یا مواد مخدر باشد !!! اگر خیلی ، خیلی ، خیلی ناراحت شد ، حال آن شخص به شما هیچ ربطی ندارد و خودرو شما هم پلاک دارد و هر شهری پلیسی !!! )

5 - سعی کنید به جای سریع تر رفتن ! میانگین سرعتتان را افزایش دهید ، تلاش برای عبور کردن از چراغ سبز یا زرد در ثانیه های پایانی ، قطعاً شما را چندین دقیقه پشت چراغ قرمز بعد نگه خواهد داشت !!! در محیط های شهری هر چقدر سریع تر رانندگی کنید ، مجبورید ترمز های شدید تری بگیرید و جز نقاط فراز و فرود با اخلاف زیاد ، هیچ تغییری در معدل کارنامه رسیدن شما به مقصد نخواهد داشت )

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.