امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در خودروهای دنده ای معمولی ( غیر اتومات )، در مقابل پای راننده 3 پدال تعبیه شده است که از راست به چپ به ترتیب عبارتند از پدال گاز، پدال ترمز و پدال کلاچ. پدال ها برای فعال شدن باید به کمک پاها تحت فشار قرار گیرند. از پای چپ برای کنترل پدال کلاچ و از پای راست برای کنترل پدالهای گاز و ترمز استفاده می شود. نحوه ی صحیح قرار گرفتن پا بر روی پدال، فشار دادن و همچنین برداشتن فشار از روی آن در شکل نشان داده شده است.

« پدال ترمز را باید ابتدا به آرامی فشار داد و سپس نیرو را رفته رفته افزایش داد و از وارد آوردن یکباره فشار به پدال ترمز باید خودداری کرد »

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.