امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از : https://media.ford.com )

کمربند ایمنی ( به انگلیسی : Safety Belt ) به منظور جلوگیری از پرتاب شدن سرنشینان هنگام تصادفات استفاده می شود، به دلیل شدت ضربات وارده به خودرو سرنشینان آن ممنکن است به شدت به اجزای درون خودرو برخورد کنند و یا بدتر از آن به بیرون پرت شود. به همین منظور از کمربند ایمنی استفاده می شود تا صدمات ناشی از تصادفات را برای سرنشینان کاهش دهند ، هر خودرو به تعداد صندلی هایش کمربند ایمنی دارد که این کمربندها معمولا از سه بخش به بدنه و صندلی خودرو متصل می شوند ؛ دو براکت ، یکی برای اتصال بخش انتهایی کمربند به بدنه خودرو و یکی برای تنظیم اندازه کمربند باتوجه به فیزیک فرد استفاده کننده و یک سگگ در پهلو و پایین صندلی برای اتصال گیره کمربند به سگگ قفل کننده ...

البته بعضی کمربندها متفاوت از این نوع هستند برای مثال در خودرو های مسابقه ای از کمربندهایی استفاده می شود که از چهار قسمت به صندلی محکم شده اند و دارای دو بخش اصلی می باشند که روی سینه ی سرنشین به هم متصل می شوند. بدیهی است که اگر محل های اتصال کمربند به بدنه محکم نباشند این امر می تواند بسیار خطرناک باشد.

برای جلوگیری از آسیب دیدن خردسالان و کودکان بهتر است از صندلی مخصوص آنها و یا کمربندهای بادکنکی استفاده شود ...

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.