امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( مسابقات نَس کار )

نَس کار (به انگلیسی: NASCAR) به انجمن کشوری مسابقات خودروهای کارکرده (National Association for Stock Car Auto Racing) گفته می‌شود. این انجمن بزرگ‌ترین برگزارکننده مسابقات اتومبیل رانی در ایالات متحده آمریکا است. اما نَس کار در ابتدا انجمن مسابقات بهترین راننده ها برای انتخاب بهترین راننده متخلف بود که می توانست به بزهکاران و هفت تیر کش های امریکایی در فرار از دست پلیس فدرال کمک کند و این مسابقات آنقدر جدی و پر شور برگذار می شد که رفته رفته شرط بندی کردن روی بهترین راننده این مسابقات درآمد خیلی زیادی را برای برگزار کنندگان این مسابقات به همراه آورد، تا جایی که دیگر مسابقه برگزار کردن برای آنها از هر نوع تخلفی پر سود تر و کم دردسر تر بود و آنقدر راننده ها و شرکت های خودروساری در این مسابقات شرکت کردند تا جایی که در حال حاضرمسابقات برگزارشده توسط نس کار از جمله محبوب‌ترین مسابقات اتوموبیل‌رانی در آمریکا و دنیا هستند و شامل سه بخش اصلی :

جام نکستل (NEXTEL Cup)


دوره‌مسابقات تریلی کرفتسمن (Craftsman Truck Series)


دوره‌مسابقات بوش (Busch Series)

نس کار ۱۵۰۰ مسابقه در ۱۰۰ پیست اتومبیل رانی، در ۳۹ ایالت آمریکا و همچنین در کانادا و مکزیک برگزار می‌کند.

مقر اصلی نسکار در دایتون بیج در ایالت فلوریدا امریکا است.

 ( مسابقات نس کار )

از جمله مهمترین شرکت کنندگان در این مسابقات را می توان شرکتهای بزرگی چون شورولت، فورد و تویوتا نام برد. سقف سرعت در این مسابقات گاهی به بیشتر از 350 کیلومتر در ساعت می رسد. این مسابقات در پیستی دوار و یا بهتر بگوئیم بیضی شکل صورت می گیرد.

اما اگر فکر می کنید که چرخیدن دور یک پیست بدون پیچ و مانع و ... کار آسانی است، سخت در اشتباه هستید. چون خودروهایی که در این پیست شرکت می کنند هیچ یک از سیستمهای کنترل کشش ( T.C.S ) ، ترمزهای ABS ، EBD ، ESP و ... و خلاصه هر سیستم دیگری که ماشینای امروزی دارند تا باهوش تر به نظر برسن حتی GPS و کروز کنترل و ... و حتی کولر و یا بخاری را ندارند و فقط شما هستید و یک شاسی و یک موتور و گیربکس و چهار عدد چرخ و بدنه ای از پلاستیک و یک فرمان که قرار است با این قطعات تا حدود 350 کیلومتر در ساعت !!! رانندگی و برای ساعتها مقاومت کنید و البته به بقیه ماشینها هم برخورد نکنید.! در حقیقت می توان گفت که شما با راننده هایی سر و کار دارید که علاوه بر اینکه انسانهای بی نهایت باهوش ، ساده و وحش دوستی هستند مجهز به خودروهایی بی نهایت وحشی هستند که ظاهرشان به شکل ماشینهای مسابقه ای طراحی شده است. و البته وقتی می گویم انسانهای وحش دوست ، انسانهایی هستند که طبیعت گرایی را بیشتر از تکنولوژی گرایی دوست دارند. طبیعتی خالص و کامل و غریزه ای قابل اعتماد و منعطف !

مسابقه ای که انگیزه های شرکت کنندگانش غریزه، طلب هیجان، دیوانگی و ثروت هستند. و در یک کلام می توان گفت که همه ی راننده های درون پیست نَس کار، انسانهایی « عاشق » هستند.

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.