امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از : http://www.autoguide.com )

اتاق ( به انگلیسی : Cab ) از اجزای شاسی و بدنه محسوب می شود که هم می تواند با شاسی ، یکپارچه باشد و هم به صورت جداشدنی به شاسی متصل شود. موتور سیکلتهای دو چرخ که از این مجموعه مستثنی هستند و اگر چه می توان برای آنها هم اتاق قرار داد اما موضوع بحث ما در مورد حالت های برند و از پیش تعریف شده برای این قطعه است. پس از آن به موتورسیکلت های سه چرخ می رسیم که بعضی از آنها دارای اتاق هستند و این معمولا فقط امکاناتی برای راننده را فراهم می آورد اما به طور کلی اتاق یک وسیله ی نقلیه حداقل به منظور ایجاد حفاظی برای راننده و سرنشینان و ایجاد امکانی برای بکارگیری برخی محصولات رفاهی مانند صندلی های راحتی و تخت خواب شونده ، کولر، بخاری ، یخچال ، انواع سیستم های صوتی و تصویری و ... طراحی می شود.

اتاق ها می توانند در انواع بسیار متفاوتی باشد که اصلا قابل مقایسه با هم نیستند و هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند ، اما وجه مشترک همه ی آنها را می توان اسکلت بندی آنها نام برد که قطعا وظیفه ی اولیه همه ی آنها تحمل فشار هایی مانند لرزشهای خودرو، ضربات تصادف ، بارش های تگرگ و ... است. می توان گفت بهترین اسکلت برای اتاق آن است که توسط اسکلت بندی اولیه مستحکم شده است و از پانل ها به عنوان اجزای فرعی در آن استفاده می شود، چرا چرا که این حالت مستحم ترین اتاق را به شما ارائه می دهد و پس از آن اتاق های ورقه ای ...

استفاده از اتاق های اسکلتی معمولا در خودروهای مسابقه ای مرسوم است که احتمال بیشتری برای ضربه خوردن ، چپ شدن و آتش سوزی را با خود یدک می کشند ، اما بهترین اتاق را می توان به صورت ترکیبی از این دو محصول متصور شد که با اسکلت بندی اولیه مستحکم شده و با کمک ورقه های خم شونده برای جلوگیری از سایر مشکلات بعدی طراحی می شوند.

سلیقه در انتخاب اتاق و ایجاد امکاناتی تفریحی مانند استفاده از خودروهای روباز تولید کنندگان را بر آن داشت تا با ایجاد اتاق هایی دارای سان روف ، با سقف های پانورامایی، جمع شونده و کروک ، دو درب، لیموزین و ... مشتری مداری را با ایجاد تولید انواع اتاق هایی از این دست ثابت کنند ...

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.