5000206070777

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

( تصویر برگرفته از : http://performance-accessories.com )

اِی اس پی (E.S.P) یا برنامه ی الکترونیکی ثبات ( به انگلیسی : Electronic Stability Program ) سیستمی برنامه ریزی شده برای حفظ ثبات وسایط نقلیه در شرایطی است که از قبل !!! به عنوان شرایط غیر عادی برایش تعریف شده است برای مثال از قبل برای این سیستم تعریف شده است که وقتی یکی از چهار چرخ خودرو با سطح لغزنده ای قرار می گیرد که این کار موجب هرزگردی آن چرخ شده و ممکن است کنترل خودرو را دشوار کند، نیروی موتور خودرو را از آن چرخ گرفته و یا ترمزهای آن چرخ را موقتا فعال کرده و همچنین نیرو، ترمزها و سرعت سایر چرخها را به نحوی تنظیم می کند که علاوه بر جبران قدرت حذف شده از آن چرخ اشاره شده؛ فرمان پذیری خودرو را در شرایط موجب با ثبات حفظ کند. و پس از درک دوباره تماس تمامی چرخ ها با سطوح مناسب همه چیز را به حالت قبل برگردانده و کنترل الکترونیکی ثبات وسیله ی نقلیه ی شما جای خود را دوباره به هوشیاری راننده می سپارد.

به یک رَوَند دیجیتال و سیستمی مانند همین مورد کذایی که البته بر اساس تعریف های از قبل مشخص شده ، شرایط  موجود و نتیجه ی بدست آمده عمل می کند یک الگوریتم گفته می شود ، هر برنامه ی دیجیتال ( کامپیوتری ) می تواند شامل بینهایت از این الگوریتم ها باشد که کمک می کنند تا نهایتا یک سیستم فیزیکی ( قابل لمس ) برای شما مانند یک دوست خوب در انجام کارهای روزمره همیاریتان کند.

تمامی سیستم های الکترونیکی خودرو از چنین برنامه هایی پیروی می کنند که البته سیستم ( E.S.P ) شاید شامل هزاران الگوریتم برای انجام بهتر وظیفه اش باشد؛ شرایط بارانی، برفی ، سطوح لغزنده ، ارتفاعات، سراشیبی ها ، رودخانه ها، مراتع ، موانع طبیعی و مصنوعی ، پیچ ها ، حتی پنچر شدن چرخها و ... همه و همه می توانند چالش هایی باشند که سیستم E.S.P در عبور از آنها می تواند نقش بسزایی برای شما بازی کند. نامربوط نیست که در همین جا گفته شود که تمامی سیستم های الکترونیکی می توانند با وجود همنام بودن اسم سیستم، در کیفیت بسیار متفاوت باشند و قطعا این بسیار بستگی به اصالت شرکت سازنده و احترامی که برای مشتری اش قائل است ، دارد. مگر اینکه سیاست های استاندارد سازی کشورتان این کیفیت را برای شما به ارمغان بیاورند.

از E.S.P نمی توان به عنوان یک گزینه ی سفارشی و یا تزئیناتی نام برد . چون قبل از هر چیز این یک سیستم ایمنی !!! برای وسایل نقلیه شما محسوب می شود به همین دلیل وقتی خودرویی دارای چنین سیستمی باشد به صورت پیش فرض در حالت روشن به مشتری تحویل داده می شود، اما شما می توانید بسته به سلیقه ی خود آن را خاموش کنید و یا روشن نگه دارید ...

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودرو شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگذاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.