امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از: http://s-nbcnews.com )

کیسه ی هوا یا همان اِیربگ ( به انگلیسی : Airbag ) از تجهیزاتی ایمنی برای خودروها و حتی ها برخی وسایل نقلیه ی هوایی و دریایی است که موجب می شود تا بدن انسان قبل از برخورد با تجهیزات سفت و سخت اطراف با یک بالشتک نرم برخورد کند و از این رو در کاهش صدمات ناشی از برخوردهای شدید نقش بسزایی دارد ، حداقل تعداد استفاده ی کیسه ی هوا در یک خودرو یک ( 1 ) عدد و آن هم برای راننده است و پس از آن این تعداد می تواند به اندازه استفاده ی کیسه ی هوا برای هر سرنشین ، به صورت جانبی و یا ... بیشتر و بیشتر شود.

نحوه ی عملکرد کیسه ی هوا :

هر کیسه ی هوا از یک محفظه ی بادکنک شکل ساخته شده است که خود در زیر سایر تجهیزاتی مثل فرمان خودرو ، داشبورد ، صندلی های جلوتر ، ستونها و یا ... تعبیه شده است، این بادکنک به یک منبع گاز بی خطر متصل است که دارای حسگرهایی برای محاسبه ی شدت ضربه است، این منبع پس از دریافت شدت ضربه ای که برای سرنشین خودرو خطرناک است در کسری از ثانیه کیسه ی هوا را پُر می کند و کیسه ی هوا پس از منبسط شدن برای جلوگیری از برخورد اجزاء بدن با سایر بخشهای خودرو وارد عمل می شود ...

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.